poniedziałek, 20 lutego 2012

Coś o szkole

No więc, dzisiaj chciałabym napisać trochę o SZKOLE. Wiem , że dla niektórych może do wydawać się nudne, no ale. Zacznijmy od początku. Zakładam, ze często mówicie, że nienawidzicie szkoły, nauczycieli, i żadnych przedmiotów. Ja też tak zawsze mówiłam, więc to chyba normalne ;)
Jednak jest małe ALE. Po pierwsze zastanawialiście się kiedyś ile ona dla Was znaczy, i po co istnieje? Ja ostatnio tak. Z pozoru to jedna wielka buda, która zabiera nam dzieciństwo, zabiera nam czas. Trzeba rano wstawać, siedzieć na nudnych lekcjach, a do tego jeszcze praca domowa. Nic gorszego ? Ale tak na prawdę, jest to nasz drugi dom. Rozumiem, że niewiele osób przepada za nauką, no cóż. Szkoła uczy nas od podstaw, bez których w życiu byśmy sobie nie poradzili, potem dodaje nam do głów co raz więcej informacji, które nam sie nie przydadzą. Ale robimy to po coś. W życiu tak jest, że jeśli się nie uczy od małego, to potem jest co raz trudniej. Przecież dzięki szkole, można studiować. A dzięki wykształceniu można pracować, i zarabiać na życie. No niestety ktoś musi. Jednak czy nie można by było umilić czasu spędzonego w szkole ? Przedstawie Wam moje pomysły. Co bym zrobiła jak dyrektorka ?


1. Zakazałabym palenia nauczycielom na terenie szkoły.
2. Wprowadziłabym szafki na książki, aby uczniowie nie musieli ich dźwigać.
3. Dodałabym owoce, coś do picia na lunch, dla każdego.
4. Zastąpiłabym zwykłe zeszyty lub książki nowoczesnymi tabletami.
5. Różne typy klasy, np. sportowa, muzyczna.
6. Kąciki do nauki dla tych wybitnych.
7. Możliwość korzystania z komputerów (nietylko na zajęciach)


Może macie swoje propozycje ? Jesteście za moimi ?


ps. dawajcie pomysły na nast. posty ; ))

3 komentarze:

  1. ja również podzielam Twoje zdanie. Szkoła to nic złego, tylko czasem nauczyciele przesadzają.. a to, że większość ludzi to lenie i nie chce im się uczyć jest powodem własnie tego narzekania. U mnie w szkole akurat był szafki i to bardzo wygodne rozwiązanie :) pozdrawiam i zapraszam ponownie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie w szkole są profile sportowe i inne. :) Poza tym dla mnie gimnazjum było głupie, a liceum jest fajne. :)

    OdpowiedzUsuń